}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

Jubileusz 50 - lecia pożycia małżeńskiego 2017

25 paź 2017

W dniu 24 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie pięciu parom jubilatów z naszej gminy, obchodzącym w bieżącym roku jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego. Medale przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wójta Gminy. Złote Gody odchodziły cztery pary jubilatów z Bierzwnika: Państwo Marianna i Julian Karbowi, Państwo Halina i Ryszard Kwiatkowscy, Państwo Helena i Lech Orłowscy, Państwo Józefa i Romuald Świłłowie oraz jedna para jubilatow z Zieleniewa, Państwo Daniela i Michał Ślepokurowie.

 

czytaj więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

23 paź 2017

W dniu 13 października 2017 r. we wszystkich placówkach oświatowych naszej Gminy odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego
z dnia 14 października 1773 r.

czytaj więcej

Wesoła Jesień

20 paź 2017

Festyn „Wesoła Jesień” w Szkole Podstawowej w Łasku

W środę, 18 października 2017 r., w Szkole Podstawowej w Łasku w odbył się środowiskowy festyn Wesoła Jesień”.  Impreza odbywa się już od wielu lat i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców.

 

czytaj więcej

Aktywny mieszkaniec z obszaru Lider Pojezierza

19 paź 2017

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” zaprasza do udziału w operacji pt. Polka powiatowa i nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich i w warsztatach „Aktywny mieszkaniec z obszaru Lider Pojezierza”.

mającej na celu aktywizację mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, w tym kreowania miejsc pracy na terenach wiejskich współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kartę zgłoszenia na warsztaty należy wysłać za pomocą poczty elektronicznej na adres mailowy: lgd@liderpojezierza.pl  do dnia 23.10.2017 r lub dostarczyć do Biura LGD, dodatkowe informacje pod telefonem (95) 746 03 60 lub u koordynatora wykładowcy Ewy Stolarskiej - 505 711 328.  Ilość miejsc ograniczona.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda