}
herbGmina
Bierzwnik

Aktualności

„Nie jeżdżę po alkoholu”

05 sie 2016

Billboardy z rysunkiem autorstwa Henryka Sawki promują tegoroczną kampanię na rzecz trzeźwości „Nie jeżdżę po alkoholu”, realizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie. Zadaniem tegorocznej akcji informacyjnej jest przypominanie, że jazda pod wpływem alkoholu, jak i innych środków psychoaktywnych, naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego. Statystyki pokazują, że kierowcy wciąż lekceważą zagrożenia związane z jazdą pod wpływem alkoholu. Prawdopodobieństwo wypadku kierowcy, u którego stężenie alkoholu we krwi wynosi ponad 1,6 promila, jest 2,7 razy większe niż w przypadku kierowcy trzeźwego. W społeczeństwie istnieje wiele błędnych i szkodliwych  przekonań na temat alkoholu. Kierowcy zapominają, że każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Na potrzeby kampanii zakupiono 20 000 szt. jednorazowych alkotestów z logo kampanii które będą dystrybuowane m.in. przez Policję. Kampania „Nie jeżdżę po alkoholu” trwa od lipca do listopada 2016 r.

czytaj więcej

KRUS ws. wysokości składek za III kw. 2016

03 sie 2016

Informacja dla rolników, którzy w lipcu 2016 r. nie otrzymali przekazów z wysokością składek na ubezpieczenie społeczne rolników i na ubezpieczenie zdrowotne za III kwartał 2016 r.

Składki na ubezpieczenie społeczne rolników i ubezpieczenie zdrowotne w III kwartale 2016 r. pozostają na tym samym poziomie co w II kw. 2016 r.
 

czytaj więcej

72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

01 sie 2016

Wójt Gminy Bierzwnik informuje, że dnia 1 sierpnia 2016 r. o godz. 17.00 odbędzie się trening uruchamiania syren alarmowych na terenie Powiatu Choszczeńskiego poprzez wykorzystanie akustycznego systemu alarmowego tzn. ciągłego dźwięku syreny w okresie jednej minuty. Działanie to ma na celu jednocześnie uczczenie 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

     Adam Błaszczyk

Wójt Gminy Bierzwnik

 

 

czytaj więcej

Koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej "Babrzysko"

06 lip 2016

W dniu 3 lipca 2016 roku o godz. 12:30 w Kościele pw. MB Szkaplerznej w Bierzwniku odbyła się uroczysta msza święta w oprawie gry rogów myśliwskich oraz Jubileuszowy Koncert z okazji 10-lecia istnienia Zespołu Muzyki Myśliwskiej "Babrzysko" przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda