}
herbGmina
Bierzwnik

Niezwykłe kolędowanie miało miejsce w Bierzwnickim Klasztorze w dniu 08 stycznia 2022 r. Organizatorem wydarzenia był Dom Pomocy Społecznej w Kolsku działający przy Instytucie Medycznym im. Jana Pawła II w Szczecinie, którego dyrektorem jest Pan Marcin Janda.
Na specjalne zaproszenie w naszej Parafii zagościł Metropolita Szczecińsko-Kamieński Arcybiskup Andrzej Dzięga, Wicewojewoda Zachodniopomorski Tomasz Wójcik oraz wielu znakomitych gości. [...] Czytaj więcej...

 

Spotkanie kolędowe rozpoczął modlitwą Ks. Proboszcz kanonik Sławomir Mazurkiewicz
a dalej poprowadziła je  Pani Agata Miłek- Z-ca Dyrektora Instytutu Medycznego ds. Pomocy Społecznej. Przybliżono biografię
profesora  dr hab. n. med. Przemysława Nowackiego, który od lat wspiera działalność Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie. W dowód uznania złożono Profesorowi Nowackiemu  podziękowania za ofiarną pracę na rzecz ludzi chorych i gratulacje za wieloletnią działalność w kierunku rozwoju nauk medycznych. Z rąk Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi uhonorowano Profesora Przemysława  Nowackiego WIELKIM ORDEREM  Świętego Ottona z Bambergu.

 

Pięknych przeżyć dostarczył „Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie”. Formacja wystąpiła
w składzie ok. 50 osób wraz  z sekcją instrumentalną. Śpiewacy zaprezentowali kolędy
w wersji tradycyjnej oraz mniej znane pastorałki.  Ogromny podziw wzbudziły piękne, ludowe stroje a także najmłodsi wykonawcy, którzy zachwycili zarówno śpiewem jak i grą na skrzypcach.

 

Przy blasku świec i stajence betlejemskiej zakończono kolędowanie wykonując wspólnie „Lulajże Jezuniu”. Wszystkich uczestników kolędowego wieczoru zaproszono na ciepły posiłek w murach pocysterskiego klasztoru.

Bardzo dziękujemy Organizatorom za pełne emocji i prawdziwego piękna chwile.

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

System Rada

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda