}
herbGmina
Bierzwnik

 

Tematy i liczba godzin szkoleniowych:

1. Obsługa komputera i Internetu e-integracja osób dotychczas niekorzystających z Internetu oraz komputera -8 h

Potrafię obsługiwać komputer, urządzenia peryferyjne, Internet oraz być bezpiecznym w sieci

2. E-usługi publiczne  - nauka korzystania z elektronicznych usług publicznych (o zasięgu krajowym i lokalnym) – 4 h
 Nauka korzystania z elektronicznych usług publicznych (o zasięgu krajowym i lokalnym) z uwzględnieniem usług skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. Wybrane usługi publiczne będą obejmowały najważniejsze obszary m.in. edukacja, zdrowie, praca, finanse, odpoczynek itd.

3. Edukacja: uczę się przez Internet – 4h

Umiem wyszukiwać informacje online nt. różnych form kształcenia, w tym studiach wyższych, kursach, szkoleniach (internetowych i tradycyjnych), korzystając z wyszukiwarek internetowych, wiem, że różne wyszukiwarki mogą generować różne wyniki.
Umiem kontaktować się z innymi osobami, za pośrednictwem narzędzi komunikacji elektronicznej (telefony komórkowe, czat, poczta elektroniczna) np. podczas realizacji kursów i szkoleń internetowych
Umiem tworzyć proste treści cyfrowe, na przykład: tekst, tabela, obrazy, nagrania audio
Umiem wdrożyć podstawowe czynności, aby chronić moje urządzenie, na przykład: używać oprogramowania antywirusowego, stosować hasła

4. Finanse: zarządzam swoimi finansami, kupuję taniej – 4h

 Umiem wyszukiwać informacje online, korzystając z wyszukiwarek internetowych, np. podczas wyszukiwania oferty banków, porównywania produktów, które oferują banki.
Potrafię sprawdzić stan konta bankowego online, potrafię wykonać przelew krajowy, potrafię znaleźć i porównać ceny różnych produktów w Internecie, wykorzystując odpowiednie narzędzia.

Umiem wyszukiwać informacje online, korzystając z wyszukiwarek internetowych, np. podczas wyszukiwania ofert sklepów internetowych potrafię znaleźć i porównać ceny różnych produktów.

Potrafię dokonać zakupu w sklepie internetowym

5 .Odpoczynek i hobby: zapełniam wolny czas i rozwijam swoje hobby-4h  

Potrafię znaleźć informacje o ofercie kulturalnej i rozrywkowej w mojej okolicy, Potrafię znaleźć w internecie ofertę instytucji kultury – bibliotek, muzeów, archiwów, itd., Potrafię kupić lub zarezerwować przez internet bilety na wydarzenia kulturalne, Potrafię kupić online sprzęt, materiały i pomoce (np. książki) potrzebne dla rozwijania moich zainteresowań

6 .Praca i rozwój zawodowy: znajduję pracę i podnoszę kwalifikacje zawodowe – 4h

 Potrafię korzystać z serwisów pośrednictwa pracy, potrafię zamieścić swoją ofertę pracy w serwisie pośrednictwa pracy, potrafię przygotować (napisać i sformatować) swoje CV i list motywacyjny na komputerze, Potrafię wyszukać online informacje nt. różnych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych

7 .Relacje z bliskimi: utrzymuję stosunki towarzyskie - 4 h

Potrafię utrzymywać i rozwijać relacje z bliskimi (rodziną, przyjaciółmi, znajomymi) za pośrednictwem Sieci.

Potrafię korzystać z narzędzi umożliwiających rozmowę lub inne formy komunikacji online (np. Facebook, Gadu-gadu, Skype, Messenger) w celu rozwijania i utrzymywania relacji z bliskimi.

Potrafię odnajdować i pozyskiwać materiały wspierające rozwój duchowy/religijny (np. Teksty, filmy, ale też informacje o spotkaniach itp.).

 8. Sprawy codzienne i zaangażowanie obywatelskie: załatwiam sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, robię zakupy online, planuję przejazdy i podróże, zdobywam wiedzę  o gminie, kraju, świecie- 4h

Potrafię znaleźć, wypełnić i wysłać odpowiednie formularze, tak aby załatwić sprawę za pośrednictwem e-usługi.

Potrafię znaleźć w internecie dane teleadresowe i godziny funkcjonowania. interesującej mnie instytucji/urzędu, potrafię korzystać ze sklepów internetowych.

Potrafię sprawdzić miejsce przystanku komunikacji publicznej i rozkład jazdy.

Potrafię sprawdzić ceny biletów komunikacji publicznej i kupić bilety przez internet.

Potrafię korzystać z serwisów, aplikacji pozwalających na rezerwację noclegu online.

Potrafię znaleźć i korzystać z serwisów informacyjnych, w tym z serwisów lokalnych.

Potrafię znaleźć informacje o interesujących mnie wydarzeniach bieżących. Potrafię znaleźć program telewizyjny i radiowy.

  9. Zdrowie: korzystam z systemu opieki zdrowotnej,  uzyskuję informacje i samopomoc zdrowotną -4h

Potrafię znaleźć placówkę opieki zdrowotnej, z której usług mogę korzystać bezpłatnie/odpłatnie, Potrafię zapisać się do lekarza / na badania (specjalistyczne) / zabiegi rehabilitacyjne / do sanatorium.

Potrafię znaleźć informacje na temat obserwowanych u siebie lub bliskich objawów oraz ocenić ich wiarygodność, Potrafię znaleźć w internecie informacje na temat zdrowego trybu życia, w tym zdrowego odżywiania.

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda