}
herbGmina
Bierzwnik

W bieżącym roku „3 Dni na Cysterskim Szlaku” odbędą się w dniach 14-16 lipca 2017 r. W ramach przedsięwzięcia odbędą się w dniach 15-16 lipca 2017 r. „Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych”.

 

            Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Gminy w Bierzwniku, współorganizatorami będą: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich w Bierzwniku, Stowarzyszeniem Ochrony Dziedzictwa Pocysterskiego w Bierzwniku /Marienwalde/, Gminny Ośrodek Kultury w Bierzwniku, Parafia w Bierzwniku oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

 

W tegorocznym programie między innymi:

- kino letnie,

- zwiedzanie klasztoru i stanowisk archeologicznych,

- targi – prezentacja stoisk,

- warsztaty rękodzielnicze,

- biesiada,

- Ogólnopolski Festiwal Szachowy „Na Leśnej Polane im. Romana Szymoniaka”,

- Zawody wędkarskie,

- „Życie w obozowisku rycerskim” – pokazy rycerskie,

- koncerty,

- festyn rodzinny (występy lokalnych artystów),

- zabawa taneczna.

 

            Na przełom miesięcy lipiec-sierpień 2017 r. planuje się prowadzenie badań archeologicznych na terenie wzgórza klasztornego w Bierzwniku przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod nadzorem dr Barbary Stolpiak i Teresy Świercz. W tym czasie będzie istniała możliwość zwiedzania wzgórza pocysterskiego w Bierzwniku z przewodnikiem – członkiem Ekspedycji Archeologicznej.

 

Kalendarz imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku: http://gokbierzwnik.pl/JOOMLA/images/KALENDARZWAZNIEJSZYCHIMPREZWGMINIEBIERZWNIKW2017_ROKU.pdf 

Sonda

Wybór zmiany nazwy ulicy Krajowej Rady Narodowej

Wyniki sondy

Szukaj w serwisie

e-Urząd

Biuletyn Informacji Publicznej

e-BOI - Jak załatwić sprawę w urzędzie.

  • :
  • :

Kalendarz wydarzeń

Pogoda